Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 3277 komentarzy

Prezydent RzBiK

Prezydent RzBiK - Blog Prezydenta Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów

"Coś we mnie pękło i nie zamierzam już nadstawiać drugiego policzka w imię "wspólnego patriotycznego prawicowego dobra" (update)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"O co wam chodzi, przecież po jednej stronie jest GW, po drugiej GP, po jednej TVN i Polsat, po drugiej Trwam i Republikańska, skończcie kwękać „oszołomy”. Matka Kurka

 

Telewizja Republikańska - nieźle zapowiadający się biznes

Rzadko mi się zdarza takie dłuższe wahanie, sam czuję, że może za dużo krytyki, że podcinanie gałęzi, marudzenie, narzekanie, pesymizm i kto wie czy nie dywersja, ale pierwsza myśl zbiegła się z ostatecznym wnioskiem i nie chce być inaczej.  Ma powstać nowa telewizja pod patronatem GP i chciałbym dla lepszego zrozumienia istoty pomysłu przedstawić pewną historyjkę pozbawioną polityki. Był sobie smakosz, który uwielbiał móżdżek smażony i głosił miłość do móżdżku przy każdym spotkaniu w gronie znajomych. Opowiadał o móżdżku tak pięknie, że wszyscy znajomi nim się spostrzegli zostali zarażeni pasją smakosza. Wkrótce o niczym innym grono znajomych nie potrafiło rozmawiać poza nieustannie udoskonalanym przepisem na móżdżek smażony. Któregoś dnia jeden z miłośników kultowej przystawki zgłosił pomysł, by założyć Klub Smakosza, który będzie profesjonalnie zajmował się sławieniem przysmaku. Klub powstał, smakosze uchwalili status, ustalili wysokość miesięcznych składek i zaczęło się prężne działanie. Siedem dni w tygodniu, po opłacie składki, członkowie Klubu zachwycali się móżdżkiem, pisali wiersze, malowali obrazy, oddawali się innym rękodziełom. I to w zasadzie cała historia z bajkowym zakończeniem – żyli długo i szczęśliwie. Przydałby się tylko jakiś morał i chętnie się morałem podzielę. Każdy ma prawo smażyć sobie własny móżdżek w ścisłym gronie znajomych, również po uszy zakochanych w móżdżku.

Matka Kurka

Więcej:

www.kontrowersje.net/comment/143998

Zdecydownie polecam uważną lekturę komentarzy (tamże). Niektóre są rewelacyjne !

 

Polecam też:

Moje uwagi do "naszej" telewizji - Republika TV

"I ta konstatacja zmusiła mnie do napisania tej notki. Kolejny raz muszę napisać wyraźnie do pomysłodawców tego typu inicjatyw "patriotycznych" słów kilka.

Róbcie biznes jeśli macie puste kieszenie - to nie grzech. Nie jest też grzechem realizacja pomysłu na biznes. Ale proszę, nie mówcie mi o patriotycznych pobudkach, jeśli obszar, który zamierzacie informować sprowadza się do tego, który jest już świadomy i patriotyczny. Nie mówcie, jeśli zamierzacie od biedaków brać kasę. I miejcie świadomość, że Polacy nie są bogaci, że wzrasta stopa bezrobocia, a naszym (a wydawałoby, że i waszym) celem jest dotarcie do Narodu z Prawdą. Z Prawdą o postkomunie, o służbach, o PO, o SLD, o Smoleńsku i o całym tym bagnie, w którym żyjemy.

PS 1 Tak naprawdę, moi drodzy Czytelnicy, trochę z tym moim neofickim rozczarowaniem "naszą" telewizję naciągam, bo na "naszych", na "niepokornych" publikujących u cenzora Jankiego, na "strefach wolnego słowa" jako prezes Niepoprawnego Radia PL wielokrotnie sparzyłem się osobiście. Ale o tym w kolejnych notkach. Coś we mnie pękło i nie zamierzam już nadstawiać drugiego policzka w imię "wspólnego patriotycznego prawicowego dobra". Bo jeśli na zło mam odpowiadać dobrem, to czym pozostanie mi odpowiedzieć na dobro?"

MarkD

Więcej:

blogpress.pl/node/15399

 

Nasz dawny bloger MarkD (Prezes Niepoprawnego Radia) powoli zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi oraz że miejsca dla niego (weterana zmagań z mikrofonem na niwie patriotycznej) nie przewidziano. Tak, co innego móc przemawiać na Kongresie Mediów Niezależnych, a co innego być zaproszonym do wspólnoty interesu.

 

Trzeźwieć się zdaje też Maryla z Blogmediów (lepiej późno niż wcale):

avatar użytkownika Maryla

1. Marku

nie tylko w Tobie pękło.
Problem w tym, że misję to czujemy i realizujemy my, którzy swój cały wolny czas i własne pieniądze oddajemy innym, nie oczekując niczego w zamian.

W tym wszystkim widze też drugie dno - prawica, uczciwa prawica, nie ma "kokosów". Wiele ludzi ogląda każdą złotówkę, zanim ją wyda na gazetę, płytę, kolejną zbiórkę na kolejny cel...

....

Mam mieszane uczucia, ale jak zwykle - Ty masz , ja mam. My to mówimy otwartym tekstem, inni biją brawo i radość niesłychana. Terlikowski ma robić w tej Republice za "katolicki głos w twoim domu"...

blogmedia24.pl/node/61577

 

 

Marku! Mi mój mądry oblatany w tych klimatach kolega powiedział dwa i pół roku temu: "Nie ruszaj tego Janek - bo zaboli". Nie chciałem mu wierzyć lecz z przezorności posłuchałem. Ty nie miałeś tak mądrego kolegi, jak ja, ale nigdy nie jest za późno. Bądź konsekwentny - olej ich, jak oni olewają ciebie. To się nazywa SYMETRIA i jest zdrowe.

PS A tak w ogóle to nie jest tobie - zwykłemu patriocie - zwyczajnie głupio przesiadywać z byłymi PZPR-owcami: Czabańskim i Targalskim? Co to za środowisko, które tego pierwszego wybiera na Przewodniczącego Kongresu Mediów Niezależnych, a temu drugiemu pozwala się zabawiać w cenzora z Mysiej naszeblogi.pl/nasze-zasady  Co to za "niezależność mediów", gdy pierwszy startuje do Sejmu z listy partyjnej, a drugi każdego kto nie popiera PiS uważa za agenta lub pożytecznego idiotę.

 

Wiecie czego naprawdę chcecie? Napisał o tym kazef:

"Marzy nam się telewizja bezkompromisowa, taka, która uwolniona od politycznego gorsetu będzie dążyć do odbudowy niepodlego państwa polskiego, którą będą interesować afery możnych i codzienne sprawy zwykłych ludzi. Chcemy telewizji robionej przez ludzi spoza układu, z otwartą głową, zaangażowanych w prawdziwą Polskę. Chcemy medium, którego misją będzie wolna, sprawiedliwa i normalna Polska, bez postkomuny, platformy, tusków, palikotów, komorowskich i ich pociotków.

Potrzebni są dziennikarze, którzy będa mówić prawdę o Smoleńsku, prawdę o sprzedawaniu Polski, o rusko-niemieckim kondominium. Bez zważania na słupki poparcia, na partyjne gierki, społeczny klimat i kulturowe narracje.
Że powiedzą to, czego nie chcą mówić politycy. Że będą odczuwac misję.
Misję podobną do tej, która realizował Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski i innni w dniach odbudowy niepodległego państwa."

blogmedia24.pl/node/61577

 

Chcecie telewizji z ducha NOWEGO EKRANU, ale bez Opary, bo ten wam śmierdzi. Z wami jako współudziałowcami. Tylko prędzej pękniecie niż się do tego przyznacie !

KOMENTARZE

 • PiS TV ...
  ... zarządzane przez masona Wildsteina i rabina Sakiewicza ma załatwić TV Trwam. Odpalanie tej telewizji to nóż w plecy Rydza. Masoneria w PiSie już się doczekać nie może. Oficjalnie go wspierają, chodzą na protesty żeby zyskać medialnie i zrobić sobie PR a po cichu chcą go zarżnąć. Ciekawe, że gdy pod TVP w dniu wspólnego marszu Rydzyka, PiS i Solidarności Ewa Stankiewicz "spontanicznie" ogłosiła powstanie telewizji rabina Sakiewicza, to już chwilę potem ani Rydzyk ani Solidarność z PiSem nie maszerowała na 13 grudnia. Taka teza pada w sieci po raz pierwszy i jest to moja teza, jestem przekonany, że bieg następnych wypadków będzie to potwierdzać.
 • No proszę. Matka Kurka na NE
  A czy powiadomiłeś go chociaż jakiego zaszczytu dostąpił? Może jakiś wywiadzik dla NE?
 • A co was tak wkurza z tą nową telewizją ?
  Miło mi zakomunikować Państwu, że zawiązała się spółka akcyjna, na bazie której ma powstać Telewizja Republika. Założycielami tej telewizji są: Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Terlikowski i Ewa Stankiewicz. Telewizja Republika ma być całodobowym kanałem telewizji kablowej o profilu publicystyczno-informacyjnym, płatnym w wysokości ok. 5 zł abonamentu miesięcznie. Według planu ma ruszyć od wiosny 2013 r. Powstanie tej telewizji to wielka nadzieja na poszerzenie sfery wolności słowa i przełamanie bariery spójnej propagandy największych mediów w Polsce.(Solidarni 2010)

  5 złotych to takie zdzierstwo ? , to lepiej płacić Polsatowi 40 złotych za ich bullshit ? Co was tak ubodło ? Najpierw Sakiewicz został ochrzczony Moherem i Oszołomem , a teraz jest Rabinem ? A kim jest teraz dla was Ewa Stankiewicz ? , i inni związani z tą telewizją ? Czekam na epitety
 • @refugee 15:39:32
  Nas? Jakich nas?

  Tekst Matki Kurki mówi, że "wielka nadzieja na poszerzenie sfery wolności słowa i przełamanie bariery spójnej propagandy największych mediów w Polsce" to wielka ściema. Poza tym wielu autorów sądzi (np. Coryllus), że chodzi w istocie (w związku z tą ściemą) o próbę odebrania o. Rydzykowi publiki TV TRWAM.

  Sakiewicz (podobno) jest z rodziny rabinackiej więc dlatego EO tak napisał. ES to autorka paru niezłych dokumentów - współpracuje ściśle z Sakiewiczem. Czemu EO pisze o masonerii? Wildstein przyznał się do bycia w masonerii (ponoć odszedł).
 • JAK MOŻNA SZCZEKAĆ NA MEDIUM KTÓREGO JESZCZE NIE MA ???:)))))
  .
  refugee:
  ".....A co was tak wkurza z tą nową telewizją ?
  .....Telewizja Republika ma być całodobowym kanałem telewizji kablowej
  o profilu publicystyczno- informacyjnym, płatnym w wysokości ok. 5 zł
  abonamentu miesięcznie.............5 złotych to takie zdzierstwo ? , to lepiej
  płacić Polsatowi 40 złotych za ich bullshit ? Co was tak ubodło ? ....."


  Prezydent RzBiK:
  ".......tekst Matki Kurki mówi, że "wielka nadzieja na poszerzenie sfery
  wolności słowa i przełamanie bariery spójnej propagandy największych
  mediów w Polsce" to wielka ściema. Poza tym wielu autorów sądzi (np.
  Coryllus), że chodzi w istocie (w związku z tą ściemą) o próbę odebrania
  o. Rydzykowi publiki TV TRWAM........."
  ===================================================

  A kto to jest ta kurka mać :)), że trzeba się przejmować tym co on

  wypisuje ?:)) A kto to jest ten Coryllus ?:))) Co to są za autorytety ??:)))

  PO owocach czyli PO tym co piszą ich POznaliście (tych blogerów) i to

  wszystko :))

  Bo z góry olewać POmyjami nowopowstające medium, które ma

  ambitne plany rzetelnego informowania Polaków i interaktywnego

  prowadzenia z nimi dyskusji, dowodzi tylko jednego - mianowicie,

  bania się rozwałki dotychczasowego łże-medialnego, kondomijnego

  monopolu sterowanego z moskwy i berlina !!!
 • Nie moje zabawki ale piszesz rozsadnie
  pytanie tylko czy kolega może, chce, olać. Bo może to jest dla niego więcej niż tylko czym się wydaje.
 • @Antymedyczny 01:32:35
  Coś mi się widzi że za nim powstanie , to już umrze śmiercią . Dajcie jej trochę pożyć.
 • @
  GP i PiS - to nie moja bajka; nie interesuje mnie ta opcja.
  Niech robią tę TV, ale o patriotyzmie powinni decydować Polacy.
 • @Zbigniew-Grzymski 01:30:52
  Jest mniej ważne "kto" niż "co" kto pisze. Myślę że przyszli odbiorcy TR to dziś odbiorcy TRWAM, a tych nie trzeba indoktrynować. Jeśli nie trzeba to po co to robią? Wydaje się, że PiS nie chce być zależny w przekazie gazetowym (przejęcie GPC) od Sakiewicza i telewizyjnym od o. Rydzyka.
 • a o co chodzi?
  Bo czytam ten jazgot niezbyt wiem, co, kiedy, dlaczego? Komu ubędzie, komu zabierają, a kto ma i kto nie ma? I czego nie ma? W każdym razie, dorzucę do tego klangoru swoje 3 grosze: Bardzo dobra nazwa i dobry pomysł! Skończmy z tym podlepianiem prawicy do kościoła! To jest główna kotwica do rozwoju sukcesu. Religia jest OBOK! Na pierwszym miejscu dla każdego działacza, czy polityka powinno być PAŃSTWO, a w naszym przypadku jest to rzeczpospolita, czyli republika. Wreszcie czytelny przekaz i wskazanie kierunku zainteresowań redakcji. Brawo.
 • Też nie rozumiem, o co ten krzyk
  Że grupa dziennikarzy postanowiła zrobić telewizję?
  Tylko się cieszyć, że powstaje jakaś przeciwwaga dla "zaprzyjaźnionych" telewizji i TVInfo.
  Tekst MK czytałam - interesujące przemyślenia, zwłaszcza jedno: czy ta telewizja, jeśli będzie płatna, to poszerzy krąg odbiorców poza odbiorców Trwam.
  Zasadne jest pytanie, czy standardowy leming będzie chciał wydać pięć złotych miesięczne na oglądanie programów i dziennikarzy, z którymi się nie zgadza.
  Czas pokaże.
  Poza tym, z niesmakiem czytam tutaj coraz więcej nieprzychylnych komentarzy na temat znanych dziennikarzy, określanych jako niepokorni.
  O co tu chodzi?
  Zawiść, zazdrość? - No bo przecież nie rozumna ocena.
 • @t-rex 12:34:49 Poklepywanie po plecach ma kolosalną przyszłość
  To nie do końca tak. Można działać za free (stażowe, frycowe, dla wyrobienia nazwiska - zwał jak zwał), a potem, gdy rzecz pożera coraz więcej czasu, już bardziej dla kasy, dla pozyskania miejsca w radzie miasta, parlamencie. Nie ma nic w tym złego. Trzeba jednak powiedzieć głośno innym, do których aspirujemy (nie liczmy na ich "domyślność"), że oczekujemy od nich, by w swoich kalkulacjach zechcieli uwzględnić nasz interes. Nie chcą, to olać i robić swoje.
 • @Prezydent RzBiK 09:17:23
  .
  Prezydent RzBiK:
  "Myślę że przyszli odbiorcy TR to dziś odbiorcy TRWAM, a tych nie trzeba
  indoktrynować. Jeśli nie trzeba to po co to robią? Wydaje się, że PiS nie chce
  być zależny w przekazie gazetowym (przejęcie GPC) od Sakiewicza i
  telewizyjnym od o. Rydzyka."
  ==================================================

  Za PIS-em stoi potężny twardy elektorat (30 procent idących do

  głosowania) nie mający swojej telewizji !!! - Religijna telewizja TRWAM

  nie jest telewizją PIS-u !!! i zajmuje się tylko ubocznie polityką !!!

  I odwrotnie POlszewicka mafia sterowana przez POkomunistyczną oligarchię

  ma na swoich usługach zawłaszczoną i zbolszewizowaną telewizję publiczną

  TVP oraz będące udziałowo i ideologicznie w łapach moskwy potężne

  "maskirowszczikowe" gadzinówki TVN i Polsat.

  Telewizja Republika sądząc po jej założycielach (z wyjątkiem agenta-skoczka

  Ziemkiewicza) może sprawić, że około 7 milionów Polskich Patriotycznych

  Gospodarstw Domowych popierających jedyną Autentyczną Polska Partię

  PIS dostanie rzetelną, niezafałszowaną informację o stanie Państwa Polskiego.

  Jaka będzie TR pokaże przyszłość, ale tylko krypto-Polszewicy

  z góry opluwają tę konieczną i zbawienną dla Polaków i Polski inicjatywę.
 • @grazss 13:06:00
  Właśnie o te zasadne pytania chodzi. Czy chodzi o zawiść, zazdrość? Nie sądzę, chodzi o wyczuwalną hipokryzję (czytaj: traktowanie ludzi jak bezrozumnego bydła).
 • @Zbigniew-Grzymski 13:43:41
  Szczerze? Nie dam na to złotówki - głównie dlatego, że już po składzie wiem co będzie tam mówione, a niektóre facjaty zwyczajnie mnie mulą. Dla tego samego powodu nie oglądam zasadniczo TV (nawet za darmo). Uciekam przed nudą - tylko NE nie jest nudny, ale to nie są "nasi" lecz zwykli Polacy.
 • @Prezydent RzBiK 13:46:29
  Hipokryzja, to taki wygodny zarzut - zawsze można coś znaleźć.
  A zwłaszcza, gdy się zazdrości.
  Jakież to ....polskie, niestety.
 • @grazss 14:39:10
  Czego zazdrości???? Budowy kolejnego getta?

  PS Jeśli nie widzisz 100% hipokryzji u Lisickiego i "niepokornej" spółki to już nic na to nie pomogę.
 • Polacy mają pomysł na swoją telewizję. TELEWIZJA NARODOWA to przyszłość.
  Pozwolą Państwo, że zacytuję opis, którego nie udało mi się jak na razie umieścić w Wikipedii;
  TELEWIZJA NARODOWA
  Inicjatywa medialna warszawskich działaczy narodowo-demokratycznych powstała w listopadzie 2007. Celem jest przedstawianie faktów i narodowy (polski) komentarz, kontakt z odbiorcami, aranżowanie wydarzeń polityczno-kulturalnych o patriotycznym i narodowo-demokratycznym charakterze.
  Zasadą TELEWIZJI NARODOWEJ (TN) jest, że operatorem kamery, komentatorem, prezenterem i statysta jest Polak i/lub Polka. Materiał telewizyjny realizowany jest najprostszymi środkami (telefon komórkowy, aparat z opcją filmowania, plenerem jest naturalna przestrzeń publiczna, studio jest aranżowane niewyszukiwanymi metodami. Nośnikiem filmów TN jest internet, pen-drajwy, płyty kompaktowe i dvd. Publikacje TN są darmowe (gratis). Charakterystyczne dla filmów TN jest posługiwanie się podczas realizacji materiału zwrotem "dla TELEWIZJI NARODOWEJ mówił..."
  W pierwszych materiałach TELEWIZJI NARODOWEJ występował Eugeniusz Sendecki, Bartłomiej Kurzeja z synem Franciszkiem, Dariusz Ciesielski, Sławomir Zakrzewski, Janina Kunicka, Adam Maj, Zbigniew Juźków. Do wyrzucenia Sendeckiego z forum Fronda.pl (zabanowania) ważnym polem informacyjnym TELEWIZJI NARODOWEJ było forum Frondy (FF). Ponadto filmy były wiele razy linkowane i zaopatrywane komentarzami pisanymi na forach internetowych "prawica.net", "michalkiewicz.pl" i innych. Od momentu spotkania Sendeckiego i Czeczetkowicza przed ambasadą rosyjską 11-go lipca 2008 (jest o tym film w internecie) z TELEWIZJĄ NARODOWĄ współpracuje i odwołuje się do jej idei Adam Czeczetkowicz (Białystok, Warszawa). Dzięki Generałowi PDS Janowi Grudniewskiemu dziełem zainteresował się miliarder polski Jan Kobylański, który przez TN pokazał polskiej publiczności swoją willę na Teneryfie.
  Do kanonu twórców TN należą następujący twórcy publikujący za pośrednictwem YouTube; eugeniuszsendecki, eugeniuszsendecki71, BartlomiejKurzeja, ZbigniewJuzkow, JuzkowZbigniew, TheP21TV.
 • a ja powiem tak ..
  http://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8
 • @Zbigniew-Grzymski 13:43:41
  Za PIS-em stoi potężny twardy elektorat (30 procent idących do głosowania) - czyli +/- 49% uprawnionych do głosowania w 2011r. Może więc warto zagospodarować pozostałe 51%, a tego nie zapewni, jak piszesz "Autentyczna Polska Partia PIS".

  " (czytaj: traktowanie ludzi jak bezrozumnego bydła). Prezydent RzBiK"
 • @Andrzej Słonawski 17:16:44
  .
  Andrzej Słonawski:
  "........Może więc warto zagospodarować pozostałe 51%, a tego nie zapewni,
  jak piszesz "Autentyczna Polska Partia PIS"........."
  ===================================================

  A skąd wiesz, że nie zapewni ????:))) - rozumujesz tak jak ci z TVN i

  Polsatu :)))

  Właśnie po to powstaje polska Telewizja Republika aby zagospodarować

  te 51 procent Polaków nie idących do wyborów bo zdezorientowanych

  przez TVN, Polsat i TVP no i do tego przez wszystkie papierowe

  szczekaczki jak GWno i spółka !!!!

  PIS praktycznie nie ma swoich mediów a pomimo tego ma tyle samo

  zwolenników co reżimowe PO promowane nachalnie przez wielki

  łże-medialny przemysł !!!

  Jeżeli powstanie teraz TR to można sobie wyobrazić co stanie się z tą

  do tej POry pasywną większością (51 proc.) nie chcącą za nic w świecie PO

  ale zastraszoną przez łże-media PISem !!! :)))
 • //----------------- OŚWIADCZENIE --------------------------
  Oświadczam, że:

  nie wyraziłem zgody i takowej nie wyrażę na

  PUBLIKAJCE JAKICHKOLWIEK MOICH NOTEK lub WYSTĄPIEŃ

  na portalu Nowy Ekran.

  Dyskusję i polemiki pod moimi tekstami prowadzę w innych miejscach sieci.


  MarkD
  http://markd.pl
 • @MarkD 07:58:28
  Witamy, witamy. Zaczęło się szczucie na ciebie??
 • Poczytajcie sobie wypowiedzi Targalskiego (Darskiego). Nie do wiary co ów wypisuje !
  "Sama TV Republika jak dla mnie jest więcej niż podejrzana."

  "3. resza to ludzie naiwni, którzy dali się wykorzystać, bo usłyszeli to o czym marzyli by usłyszeć. Poza tym rola ego jest kluczowa w historii."

  "GP - nie jest zmęczone tylko Tomkowi [Sakiewiczowi] znów kto duby smolone naopowiadał, a on łyknął.Jego naiwność i łatwowierność jest przysłowiowa. Jestem jedyny sceptyczny."

  "Prof. Gliński jest przygotowywany do odegrania b. ważnej roli po naszej stronie, nie ma powodu by szukać dziury w całym."

  http://naszeblogi.pl/35081-moje-uwagi-do-naszej-telewizji-republika-tv


  Plus bardzo ciekawe uwagi na temat powiązań TV Republika z Solorzem.
 • @Zbigniew-Grzymski 03:03:47@ MarkD 07:58:28
  Twierdzę (a kto się nie zgadza może oczywiście wyrazić opinię odrębną), że :
  (...) którzy są już po naszej stronie;

  Więc szanując oświadczenie prezesa Niepoprawnego Radia PL, nad tym szczerym jego wyznaniem do dyskusji i polemink do miejsc (!!!) więcej niepoprawnych.
  Ale mimo to serdecznie witamy na nE.
 • @MarkD 07:58:28
  Wróć do nas, do blogowania i komentowania na NE. Nasze myśli, my jako społeczność NE nie jesteśmy NICZYJĄ własnością, sami dla siebie jesteśmy wpływem. Nie wierz w te bzdury jakie o nas piszą. To jest naprawdę strefa wolnego słowa, chyba jedyna w całej sieci.
 • @tadman 19:56:32
  Myślę, że Łazarz żałuje swojej postawy wobec Cierpisza (zważywszy na kolejne ataki ze strony GP, z którym kojarzona jest ES oraz teksty pokazujące się na NE daleko ostrzejsze niż ten Cierpisza). Cóż, mleko się rozlało. Szkoda.
 • MK i TVR
  Tekstami MK nie podniecam się, bo pamiętam, co pisał on przed Smoleńskiem.

  A o co idzie o ES to chcę przypomnieć o wysiudaniu spod namiotu Obrońców Krzyża.
  A przed i po MN pojawiła się symptomatyczna kolejność wypowiedzi: D. Wildstein na temat zbliżającego się MN i wizji następnego MN w wywiadzie prowadzonym przez D. Kanię dla niezalezna.pl,

  http://vod.gazetapolska.pl/697-rozmowa-niezalezna-dawid-wildstein

  potem nastąpiła ostra replika K. Cierpisza na tutejszych łamach (post usunięty przez Redakcję, a blog zlikwidowany przez oburzonego tym K. Cierpisza), która spotkała się z ostrą oceną ES.

  Jako wyjaśnienie obserwowanych właśnie zjawisk przypomnę dwa urywki ze świetnego artykułu Marci Shore zamieszczone w przodującym organie prasowym 13.07.2009 r.

  "Dramatyczne wybory urodzonych na przełomie wieków pięciorga Bermanów nie były więc wyjątkowe. Najstarszy brat, Mieczysław, wstąpił do Poalej Syjon Prawicy, drugi, Jakub, do KPP, a najmłodszy Adolf do Poalej Syjon Lewica. Młodsza siostra Irena została komunistką, zaś starsza, Anna, trzymała się z dala od polityki. Rodzice, choć już nie ortodoksyjni, przestrzegali tradycji. Obchodzili żydowskie święta i dbali o to, by synowie ukończyli dobre szkoły. "Nie mieliśmy takiego akcentu, jaki mieli Żydzi - wspomina Irena Olecka - myśmy mówili czystą polszczyzną. Jak najbardziej dobrą". Podkreślała coś jeszcze - że pomijając ideologię, ona, jej siostra i jej bracia byli dobrymi, kochającymi dziećmi. "Myśmy byli bardzo dobrą, zgraną rodziną. Także bardzo w stosunku do rodziców".

  I jako komentarz do powyższego następny fragment z tego artykułu.

  "W swojej autobiografii pierwszy prezydent Izraela pisał ciepło o matce, która z pogodą akceptowała ostre spory dzieci: „Jak mawiała: »Co by nie było, ja wyjdę dobrze. Jeżeli rację ma Szmul, będziemy szczęśliwi w Rosji, jeżeli Chaim, to będę szczęśliwa w Palestynie «”.

  Znowu idzie walka o owo szczęśliwe miejsce, na dzień dzisiejszy w Warszawie.

  UWAGA: Wyedytowałem tekst z 19:56:32 z powodu błędnych danych i umieszczam powtórnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY